Koronavírus alebo ako to mám zvládnuť doma s našimi?

Náš denný program sa zo dňa na deň úplne zmenil. Aj vám, aj nám dospelým. Priority tiež. Všetok čas trávime spolu a doma.

Ako to „prežiť“?

  1. Udržujte pravidelnosť. Doobeda sa snažte plniť školské úlohy, ktoré Vám prichádzajú od učiteľov. Ráno ste sviežejší, oddýchnutí, sústredení. Veď mnohí ste mi vraveli, že aké super by to bolo, keby sme sa mohli učiť z domu? Tak teraz si to aspoň vyskúšame.
  2. Venujte čas upratovaniu. Veď čo máte robiť s toľkým voľným časom a doma? Poupratujte si skrine, zásuvky, pretrieďte si veci. Teraz na to máte čas, neskôr budete môcť behať s Vašimi spolužiakmi, kamarátmi vonku.
  3. Pomôžte rodičom s denným upratovaním, pridajte sa k nim pri varení, pečení. Možno objavíte v sebe novú záľubu.
  4. Zahrajte sa spolu spoločenské hry, na ktorých je od Vianoc už asi celkom slušná vrstva prachu, nie? Verte tomu, že sa spolu zabavíte. A možno ich prehovoríte aj na X-box, či Playko?
  5. Pozrite si spolu filmy. Striedajte sa pri výbere 😊
  6. Vytiahnite staré fotografie, popýtajte sa Vašich rodičov na historky z ich detstva. Isto vám na seba niečo „bonznú“.
  7. Začnite sa venovať niečomu novému, na čo ste zatiaľ nemali čas. Cudzí jazyk? Nejaké ručné práce? Alebo sa chcete naučiť základy programovania? Teraz je ten správny čas! Youtube to s návodmi ako na to, istí 😊
  8. Zavolajte Vašim starým rodičom, nech sa necítia osamelo!
  9. V dnešnej dobe máme našťastie internet a mobily, píšte si s kamarátmi, ale nepreháňajte to! Prečo? Čítaj bod 10.
  10. Nezahlcujte sa sociálnymi sieťami. A prečo teda? Momentálne na nás odvšadiaľ vyskakujú informácie o koronavíruse a nie všetky zdroje sú užitočné. Príliš veľký príval informácií v nás môže vyvolávať strach a obavy z toho čo sa deje vo svete a strach nás dokáže pekne „zmraziť“. A nebudete si môcť potom užívať predchádzajúcich deväť bodov! A verím tomu, že aj taká home-office škola je svojím spôsobom tiež zaujímavá.

A vážne vás prosím, BUĎTE DOMA! Ja viem, že vám s tým možno rodičia lezú na nervy, ale má to význam, VEĽKÝ! Pretože, ak teraz vydržíme doma, tak tým skôr sa skončí toto čudné obdobie.

Ja zatiaľ pracujem aspoň na testoch našich ôsmakov, ktorí sa zapojili do programu Profteens, takže keď sa opäť stretneme v škole, tak sa Vám budem môcť venovať na sedeniach! A nebudeme musieť naše stretnutia presúvať.

P.S. Sedenia v týchto dňoch pre Vás neviem zabezpečiť. Prečo? Lebo ani ja, ani Vy asi nemáte také súkromie ako v našom kabinete v škole s tými krásnymi oranžovými kreslami. Ale ak máš niečo na srdci, napíš mi mail na nevadza.pbartkova@gmail,com alebo mi napíš cez messenger na FB. A skúsime to poriešiť aspoň takto. Budem sa Vám snažiť odpisovať od pondelka do piatka medzi 13.00 – 16:00.

A občas Vám napíšem aj niečo sem, tak mrknite na to!

Držte sa decká! Chýbate mi, ale #spolutozvladneme!

Vaša školská psychologička – Vaša Paulínka

Podobné články